BLOG

BAŞARI HEP BİR ADIM FAZLASINI YAPMAKLA BAŞLAR…

Başarı denince herkesin aklına farklı tanımlar gelebilir. Kimine göre iyi para kazandıran bir iş, kimine göre gösterişli bir ev kimine göre de son model bir arabadır. Aslında bunların hiçbiri başarı değildir. Başarı, herhangi bir hedefe doğru yönelip hedefi elde etme amacıdır.

Birçok insanın hedefleri hayalleri vardır. Ama çok azı bu hedeflerine ulaşır. Hedeflerine ulaşanlar kimler diye baktığımızda hedefleri doğrultusunda bir adım daha fazla atanların hayatta daha başarılı olduğunu görüyoruz.

Hayatta başarıyı yakalamış insanların biyografilerini okuduğunuzda karşınıza çıkan ilk özellik hedeflerine ulaşmak adına hep yapmaları gerekenden daha fazlasını yapmış olmalarıdır.

Futbol dünyasından Cristian Ronaldo. Futbolun kimine göre 1 kimine göre 2. En iyi oyuncusu. Bu adam en iyisi olmak, daha da başarılı olmak için her antrenmandan sonrasında extra bir saat şut çalışması yapıyor. İhtiyacı var mı? Kesinlikle yok ama en iyisi olmak başarılı olmak için bir saat daha çalışmayı göze alabiliyor.

Şu bir gerçek ki: yapmanız gerekenden daha fazlasını yapmadığınız sürece sıradan insan olmaya devam edeceksiniz. Çünkü, sıradan insanlar bir adım daha fazladan atayım diye zaman harcamazlar. Ancak sizin sıradan biri olduğunuzu kim söyledi ki?

whatsapp