Yavuz Emre Yavuz

Yavuz Emre Yavuz
  • İl:Samsun

Şimdi Randevu Al

Aşağıdaki randevu takviminden tarih/saat seçerek uzmandan randevu alabilirsiniz.
Randevu Takvimi
Yavuz Emre Yavuz Hakkında
Samsun Oyun Terapisi | Samsun Çocuk Terapisi | Samsun Pedagog 

Merhabalar ben Uzman Psikolojik Danışman Yavuz Emre YAVUZ. Çocukların Yavuz abisi :) Öncelikle çocuklara olan sevgim ve onların duygularını önemsediğim için çocuk ve ailelerle çalışmayı tercih ettiğimi belirtmek istiyorum. Çocuklarla çalışırken yetişkinlerle olan çalışmalardan farklı bir yaklaşım izlemimiz gerekiyor. Bu yüzden “ Oyun çocukların dili, oyuncaklar ise kelimeleridir” sözünden hareketle Oyun Terapisi’ni seanslarımda severek kullanmaktayım. Çocuklara ve ebeveynlere danışmanlık hizmeti vermekteyim. Beklerim :)


Özgeçmiş
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden 2011 yılında mezun oldum. Aynı üniversitenin Evlilik ve Aile Danışmanlığı  anabilim dalında 2019 yılında yüksek lisansımı tamamladım. Çocuk ve aileler üzerine yoğunlaştığım çalışmalarımda ağırlıklı olarak Deneyimsel Oyun Terapisi, Filial Terapi (Aile Katılımlı Oyun Terapisi) ve Öykülerle Terapiyi kullanmaktayım. 

Samsun Oyun Terapisi, Çocuk Terapisi, Pedagog
Uzmanlık Alanları
Bağlanma Problemleri
Seçici Konuşmamazlık
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)
Karşı Gelme Bozukluğu
Kendine Zarar Verme
Okula Uyum Problemleri
Öfke ve Şiddet
Sosyalleşme-İletişim Sorunları
Öfke Kontrol Problemi
Alt Islatma Problemi
Çocuklarda Fobi
Kardeş Kıskançlığı
Mastürbasyon
Mükemmelliyetçilik
Çocuk Gelişimi
Ebeveyn Kaybı
Boşanma Sürecinde Duygusal Destek
Boşanmış Anne Babaların Çocukları
İçe Kapanıklık
Çocukları Zorlu Durumlara (Okula başlama, boşanma, ameliyat vb) Hazırlama
İnternet Bağımlılığı
Sosyal Kaygı / Sosyal Fobi
Yeme Sorunları
Uyku Bozuklukları
Kaka Tutma
Tırnak Yeme
Parmak Emme
Kaygı Problemleri
Okul Olgunluğu Değerlendirme Testi
Meme Tutma
Aldığı Eğitimler
Deneyimsel Oyun Terapisi

Byron Norton 2. Düzey

Deneyimsel Oyun Terapisi

Nilüfer Devecigil 1. Düzey

Evlilik ve Aile Danışmanlığı

Filial Terapi Eğitimi

Öykülerle Terapi

Objektif Çocuk Testleri

EMDR Terapisi 1. Düzey

Asena YURTSEVER

Katıldığı Kurslar ve Aldığı Sertifikalar
Travma Perspektifinden Psikopatoloji ve EMDR

Bilişsel Davranışçı Terapi

Çalıştığı Kurumlar

Henüz bilgi verilmemiş.

Ulusal ve Uluslararası Üyelikler
Türk Pdr Derneği

Araştırmalar ve Yayınlar
International Social Sciences Studies Journal

Ergenlerin çiftler arası şiddeti kabul düzeyleri ile boyun eğici davranışları arasındaki ilişki

Görüştüğü Yaş Grupları
YORUMLAR
İlgili, alakalı bir pedagog ve oyun abisi. Ben oğlumu götürdüm çok da memnun kaldım. Bazen biz anne baba olarak evlatlarımızdaki değişikliği veya hareketi anlayamaya biliyoruz. Bu esnada Yavuz bey bizede hocalık yapmış oldu biraz. Tavsiye edermiyim kesinlikle ederim.
Oglumuzda okul döneminde ileri derecede vurmalar,hırcinliklar,uyum sorunlari yaşıyorduk ta ki yavuz beyle tanışana kadar. Oglum oyun terapisi günlerini yavuz abisiyle geçireceği zamani iple cekiyordu.bu terapi sureci çocuğumuz kadar bize de çok çok iyi geldi.malesefki biz ebeveyenlerin dogru bildigi cok yanlislar var.iyi ki karşımıza çıkarmış yavuz beyi Rabbim bin kere razı olsun herzaman duacisiyiz.kesinlikle işinin uzmanı gönül rahatliyla tercih edebilirsiniz.
Kızım için danışmanlık almak istiyordum Yavuz beyin ismini bir kaç kişiden çocukların Yavuz abisi diye duymuştum. Bizde danışmanlık aldıktan sonra kızımın Yavuz abisi oldu. Alanında gayet başarılı ve bilgili ebeveynlere karşıda cok açıklayıcı. Danışmanlık almak isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.
Bizimde oğlumuz için Yavuz Bey ile yolumuz kesişti. Çocuğumuzu nasıl daha iyi anlarız, nasıl daha iyi yardımcı oluruz derken hiç kimseden öneri almadan bir akşam internette araştırırken karşımıza çıktı. Hatta ilk görüşmeye giderken acabamı demedik değil. Ama sonrasında iyiki Yavuz Bey ve iyiki karşımıza çıkmış dedik. Onun sayesinde çocuğumuzda çok iyi değişimler gözlemledik hatta yanlış davranışlarımızın ve yaklaşımlarımızın farkına vardık. Bu değişim sadece çocuğumuzda değil bizim ona yaklaşımımızıda olumlu yönde etkiledi. Kısacası sadece çocuğumuza değil ebeveyn olarak bizede çok iyi geldi. Anlayışı, açıklayıcı yaklaşımı ve çocuğumuzun oyun abisi oluşu çok kıymetliydi. Mesleğinde, insani yaklaşımında başarısı tartışılmaz bizim için. Bizim gibi çocuğum için bir uzmana gitsem diyen herkese tavsiye olunur.
Yavuz bey gerçekten benim uzmanım. İyiki karşılaştık. Kızımın birçok probleminde bize yardımcı oldu ve kesin sonuç elde ettik. En son okula başladığında kızımın korku ve kaygıları vardı yavuz beyin sayesinde atlattık. Kelimelerin nekadar sihirli ve değerli olduğunu öğrendim. Aileyi okadar güzel yönlendiriyor ki sihirli değnek değmiş gibi yoluna giriyor. Yavuz Bey size bizi yalnız bırakmadığınız ve desteğiniz için minnettarım. Kesinlikle sizi herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Tekrar teşekkür ederim ✋
Yavuz bey genç yaşına rağmen donanımlı biri. Çocuğumla ilgilenerek kısa sürede sorunumuzu çözmüştür. Kendisine gerçekten çok teşekkür ediyorum ve herkese de gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
kızımızla birçok sorunumuz ve işinin ehli birini arıyorduk bize destek vermesi için ve sonunda Yavuz beyle tanıştık Yavuz beye tavsiye üzerine gittik ve iyiki de gitmişiz kızımın dikkat eksikliği,arkadaş edinememe,karanlık korkusu ve kaygıları vardı bu durum okul hayatını çok etkiledi kızım 1. sınıfa başladı ve kabus gibi oldu onun için dersle alakası yoktu akranlarında gerideydi öğretmeni tarafında sürekli eleştiriliyordu yavuz abisiyle tanıştıktan sonra çocuğum hayatı değişti resmen şuan 1.dönem bitmek üzere ve kızımız hem okuma yazmayı ve dikkat eksikliği vs. birçok sorun kalkmış durumda kızımızın özgüveni geri geldi biz anne baba olarak çok mutluyuz kesinlikle tavsiye ediyorum iyiki tanımışız Yavuz beyi çok teşekkür ederiz:)
Hayatımızda ki şanslardan biri de işini seven biriyle karşılaşmak... Yavuz hocam , naifliğiyle , ebeveynlere , olaylara ve çocuklara yaklaşımıyla gerçekten müthiş bir insan . İşinin ehli bir insan , görmediğimizi görüyor, duymadığımızı duyuyor . Ebeveynlerin ve çocuğun omzundaki yükleri tek tek hafifletip , bitiriyor. TEREDDÜTSÜZ ÇALINACAK BİR KAPI...
Kızımın öfke,dikkat dağınıklığı vs. sorunları vardı kendi araştırmalarımızla Yavuz Bey ile tanıştık ikinci seanstan itibaren guzel sonuçlar almaya başladık. Anne baba olarak eksiklerimizin de farkına vardık bence ilk başvurulması gereken adres kendisine sonsuz teşekkürler mesleğinde başarılarının devamını diliyorum.
Kızımın Yavuz abisi bizim ailemize yaptı abiliğini ... ailede herkes iyileşti sayesinde... birbirimizi dinliyormuşuz ama hislerimizi anlamıyormuşuz meğer.. bunu erken fark edip ebeveynlik serüvenimiz iyi yönde şekillenmeye başladı.. kızım hala Yavuz abiyi arayalım gidelim oda bize gelsin diyor o kadar aile içinde görüyoruz kendisini.. :) Güvenerek tavsiye ederim.
Bir çok anne gibi bende çocuğuma nasıl davranacağımı bilmediğim bir dönemde karşılaştım Yavuz beyle.. eşimle ayrılığımın çocuğumda yarattığı travmadan tutunda okula gitmek istemeyişine kadar bir çok konuda çaresizliğime çare oldu. Oğlum Korkularını yendi okulunu seviyor hırcın değil öfke patlaması yaşamıyor sınırlarını biliyor ve en önemlisi bizim bağımız dahada güçlendi kuzumla..biz birbirimize sevgiyle bağlıyız ama artık bağımlı değiliz :) bilmediğim yada doğru bildiğim yanlış yaptığım o kadar çok şey varmışki Yavuz bey bunlarıda fark etmeme vesile oldu. şimdi kaç kere uyuycaz uyancaz Yavuz abime gidicez diye gün sayan sabırsızlanan bir oğlum var. Bize çok iyi geldiniz bizim iyileşmemize çok büyük katkı sağladınız iyiki varsınız iyiki sizi tanımışız.insanlığınıza merhametinize verdiğiniz güvene sonsuz teşekkürler.
Kızım Ebrar ile kendimi farkettigim anda ilk çaldığım kapı Yavuz Bey oldu. Asla asamayacagimizi düşündüğüm konularda içten samimiyeti, güler yüzü ve işinde ki kalitesi ile kısa zamanda epey yol aldik. Kızım ile olan iletisimimde çok güzel bir boyut kazandım. Degisisimimizde en büyük desteği gördüğümüz Yavuz beyi tanıdığımız için kızım da ben de çok mutluyuz. Kesin ve net; Bir çocuk için en iyisi, Yavuz abi!!! :)
Kızımızın Yavuz abisi ailecek hepimize çok iyi geldi. İçtenliği ve tavsiyeleriyleriyle çoğu konuda farkındalığımızı artırdı. Ebeveynlik çok inişli çıkışlı bir süreç bazen içinde bulunduğumuz o kısır döngüden çıkmak için yardıma ihtiyacımız olabilir işte bu noktada Yavuz Bey gönül rahatlığıyla güvenebileceğiniz bir uzman kesinlikle tavsiye ederim.
Bir çok anne gibi bende çocuğuma nasıl davranacağımı bilmediğim bir dönemde karşılaştım Yavuz beyle.. eşimle ayrılığımın çocuğumda yarattığı travmadan tutunda okula gitmek istemeyişine kadar bir çok konuda çaresizliğime çare oldu. Oğlum Korkularını yendi okulunu seviyor hırcın değil öfke patlaması yaşamıyor sınırlarını biliyor ve en önemlisi bizim bağımız dahada güçlendi kuzumla..biz birbirimize sevgiyle bağlıyız ama artık bağımlı değiliz :) bilmediğim yada doğru bildiğim yanlış yaptığım o kadar çok şey varmışki Yavuz bey bunlarıda fark etmeme vesile oldu. şimdi kaç kere uyuycaz uyancaz Yavuz abime gidicez diye gün sayan sabırsızlanan bir oğlum var. Bize çok iyi geldiniz bizim iyileşmemize çok büyük katkı sağladınız iyiki varsınız iyiki sizi tanımışız.insanlığınıza merhametinize verdiğiniz güvene sonsuz teşekkürler.
Yavuz bey le ilgili ne söylesem az...diyerek başlamak istiyorum. Oğlumun hırçınlığı,iletişimsizliği,kardeşini istemediği dönemlerdeki çaresizliğimin çaresi oldu yavuz bey..önerdiği oyunlar ve duruma karşı oğluma nasıl yaklaşmam konusundaki yol göstermesi sayesinde oğlum sakinleşti,bizimle ve cevresiyle iletisimi artti...yavuz bey çocuğunuz için dogru kişi ve dogru uzman..
Yavuz bey daha 3 seanstir oğlumla oyun terapisi yapıyor ama şimdiden rahat hissediyoruz.dogru yerde olduğumuzu düşünüyoruz.iyi ki yavuz beyle karşılaşmışiz.cocuklari çok önemsediği ilk günden belli olmuştu.isinde gerçekten başarılı.ayirdigi her zaman söylediği her söz bizim için çok değerli.yapacaginiz ebeveyn görüşmelerini sabırsızlıkla bekliyoruz.cok teşekkürler
Biz yavuz beyden cok memnun kaldik. Almanyadan kiz kardesimin tavsiyesi üzerinden ulasdik yavuz beye, skype üzerinden görüsmelerimizi gerceklestirdik. Oglumuz 2 yas sendromunu yasiyordu, hemde cok siddetli bir sekilde, bitmek bilmeyen uzun süren aglama krizleri geciriyordu, cok inat ediyordu herseye, bizi cok zorluyordu yani her konuda. Yavuz beyle görüsmelerimizde sunu anladik ki, cogu dogru bildigimiz yanlislarimiz varmis, bizi bu konuda aydinlatti. Bize cok güzel fikirler verdi,kriz anlarinda nasil davranmamiz gerektigini anlatti. Yavuz beyin tavsiyelerini uyguladiktan sonra oglum daha uyumlu olmaya basladi, aglama krizlerini en minimuma indirmemize vesile oldu, biz cok memnun kaldik, kesinlikle tavsiye ederiz, tesekkürler tekrar
Yavuz beyle yollarımız iyiki kesişti,oyun terapisi olarak başladığımız yolda hem oğluma hem anne olarak bana okadar güzel telkinlerde bulundu ki,bize yol gösterdiği için desteği için sonsuz teşekkür ederiz.Meslek hayatında başarılarının devamını dilerim
Yorum Yaz

Uzman hakkında görüşlerinizi paylaşabilir ve yorum yapabilirsiniz.

whatsapp